Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został wykonany na technologii Blockchain zaś zapewne został uruchomiony w 2009 roku za pośrednictwem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych natomiast uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów może pozostać wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic a twarde rozwidlenia Bitcoin, takie podczas gdy Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, żeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie tudzież starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że danina znienacka spadła w dół, gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ giełda kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, jako że nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, skoro jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem oraz zdominuje wszystkie waluty, takie jak USD, EUR, INR natomiast ASD w przyszłości http://www.borejko.pl a stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego powinno się natomiast dlaczego nie warto inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, zaś po pewnym czasie coś koło tego 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem i którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – z tej przyczyny użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, tak aby przenieść kryptowalutę z jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, gdzie użytkownik potrzebuje platformy takiej jak bank, ażeby ronić pieniądze z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na bardzo bezpiecznej technologii blockchain tudzież nieomalże zerowe szanse na włamanie tudzież kradzież kryptowaluty, dopóki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawżdy unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na rychły zarobek, natomiast następny pada ofiarą szumu bańki natomiast traci swoje pieniądze. Lepiej jest, żeby użytkownicy przeprowadzili co niemiara badań poprzednio zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze porządnie jest ulokować swoje finanse w wielu kryptowalutach w zamian jednej, skoro zauważono, iż parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których powinno się się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, tudzież pozostałość kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin dalej dominuje na rynku kryptowalut, natomiast jego uczestnictwo znienacka spadł spośród 90% do 38%, i Altcoiny takie jak Litecoin, Ethereum, Ripple nieoczekiwanie wzrosły tudzież przejęły większa część rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl nieprzerwanie dominuje na rynku kryptowalut, aliści nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się pomyśleć w ciągu inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz zanieść poniżej uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie i kiedy kupować kryptowaluty?

Podczas jak nieco lat temu nie było bez trudności kupować kryptowaluty, aliści w tej chwili użytkownicy mają do licha i trochę dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwie główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka i Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą kupować tudzież sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupować bitcoin z portfela tylko, natomiast nie od chwili innej osoby. Istniała różność w cenie kupna oraz sprzedaży, a użytkownicy muszą odwzajemnić się pewną nominalną opłatę wewnątrz ukończenie transakcji.

W 2017 roku twórcza postawa Cryptocurrency wzrósł ogromnie, i zapłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, wyjątkowo w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin oraz przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax natomiast Zebpay to dwójka główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – kto zajmował się wprost przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na awans spośród innymi altcoinami, natomiast nawet zmusiło Unocoin zaś innych do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami natomiast blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, by mogli dokonywać transakcji wieloma kryptowalutami abstrahując od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pomiędzy obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe kupno a sprzedaż ale wręcz Bitcoinów, w ciągu podczas gdy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę tudzież o ile pasuje pani aż do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć konto w każdej spośród giełd, rejestrując się w środku pomocą adresu list elektroniczny zaś podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, jest dozwolone zacząć wymiana handlowa monetami ich wyboru.