Postawa i zachowanie człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań i predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei bądź obiektów. Wpływa kobieta na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, gdy czynić względnie szczędzić się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to zwyczajny strategia robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeśli postawa osoby dostaje lepiej. Sukcesy zaś porażki w życiu zależy odkąd postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, to stosunki międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne zaś ogromnie trudne aż do zmiany.

Zachowanie owo sposób, w który informacja osoba reaguje na swoją postawę. Ta riposta jest albo pozytywna względnie negatywna, w stosunki odkąd tego, jak postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami być może zaniedbywać iść do szkoły czy też studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby czy też ma odrobinę szacunku aż do niej przypuszczalnie http://www.chrzastowski.pl pokazać tę postawę przez mówienie jaskrawo do tej osoby. Na zachowanie przypuszczalnie mieszać się bez liku czynników nie licząc postawą, w tym przekonania na materia siebie natomiast innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne natomiast wygoda. Jest to ruch albo odzew osoby w odpowiedzi na zewnętrzne albo wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w który cokolwiek funkcjonuje względnie działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy w charakterze wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w zdefiniowany sposób. Może to nieść ocenę ludzi, spraw, przedmiotów względnie wydarzeń. Takie oceny są częstokroć pozytywne albo negatywne, tymczasem mogą podobnie stanowić czasami niepewne. Na przykład, możesz mieć mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby czy też sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje nieco różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są czasami określane jako CAB czy też ABC postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli tudzież przekonania na ustalony temat.
Komponent afektywny: kiedy obiekt, osoba, przeciwność albo zdarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: kiedy postura wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczyniać się na to, kiedy oraz w jakim celu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się szczerze w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego bądź mogą stanowić wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne oraz normy społeczne mogą dysponować mocny ważność na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, gdy http://www.obiala.pl ludzie powinni się chronić w określonej roli lub kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane za właściwe.
Uczenie się – Postaw wolno się nauczyć na niemało sposobów. Zastanów się, w jaki sposób reklamodawcy wpływają na Twoje zachowanie się do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten pociągający i przyciągający obraz powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia spośród tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się oraz postaw na krzyż obserwację ludzi naokoło nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dziatwa spędzają krocie czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców a przeważnie zaczynają udowadniać podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że pod pewnymi warunkami ludzie są z większym natężeniem skłonni zachowywać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są nieraz wyrażane.
Kiedy możesz cokolwiek http://www.brewinski.pl zyskać albo zachachmęcić w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, iżby dobrać się aż do zachowania
W niektórych przypadkach zasoby ludzkie mogą rzeczywiście zmienić swoje nastawienie, iżby lepiej dopasować je aż do swojego zachowania. Dysonans kognitywny to zjawisko, w którym osoba doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli albo przekonań. Aby zmniejszać się to napięcie, ręce do pracy mogą przekształcić swoje postawy, aby odzwierciedlić swoje inne przekonania bądź rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę do bezpieczeństwa finansowego, aliści zaczynasz napotykać się spośród kimś, kto jest bardzo niestabilny finansowo. Aby zmniejszać się energia spowodowane sprzecznymi przekonaniami tudzież zachowaniem, masz dwaj możliwości. Możesz uwieńczyć związek zaś poszukać partnera, jaki jest w wyższym stopniu wypróbowany finansowo, albo możesz słabnąć autorytet stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem tudzież zachowaniem, musisz albo odmienić nastawienie, bądź przeistoczyć swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą dysponować potężny ranga na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą aż do kształtowania postawy, mogą również uczynić jej zmianę.