Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomoc w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu u dołu różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, zastosowanie tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim z powodu pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozpatrywanie światła. W tym artykule, mamy zamiar porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań tudzież rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, jak początek światła jest jednorodne, owo jest popularny jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże ranga w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, gdyby chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej zrozumieć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, natomiast daje mniemanie na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one odciążyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą przynieść ulgę w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest mnogość mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą odciążyć w pomiarze jednorodności koloru zaś skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tej chwili nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od chwili rodzaju aplikacji a jej zastosowań. Dlatego ważne jest, tak aby odgadnąć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten rodzaj urządzenia posiada stałą oś poziomą oraz oś pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten kategoria jest wyposażony w stałą ośka pionową zaś dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, że w podobny sposób model A gdy zaś gatunek B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten wersja jednostki jest w użyciu do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii i poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten rodzaj charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać, że wariant C jest popularny jako struktury jednokolumnowe. Ten gatunek struktury jest utworzony, podczas gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl zagadnienie biorąc, ów gatunek jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej tudzież innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome odsiecz obrotowe a świecenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był oschły przedstawienie zastosowań i typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów towar pomoże Ci otrzymać znacznie lepsze pojęcie tych jednostek.